Styrelsemöte och fint besök

Vilka bra möten vi hade igår! Vår VD Helena Lundgren från NyföretagarCentrum Sverige kom på besök. Det gav oss ett utmärkt tillfälle att få ta del av nyheter kring den centrala verksamheten, och samtidigt visa hur vi taktiskt driver arbetet framåt här lokalt.

Många viktiga ämnen lyftes under dagen och det är otroligt värdefullt att få samlas fysiskt, byta erfarenheter, skratta lite och bolla konkreta idéer tillsammans. Allt med ett tydligt gemensamt fokus: att fortsätta vässa vårt erbjudande för dig som funderar på att starta eget, redan har tagit steget, eller känner någon med en spirande företagsdröm.💡


Efter en god gemensam lunch växlade vi över till nästa punkt på agendan, styrelsemöte. Stort tack till styrelsen för ert ovärderliga engagemang och för att ni bidrar till att stärka det lokala företagandet. Kul att ses igen!