Denna webbplats använder cookies för att vi ska kunna ge dig den bästa möjliga användarupplevelsen. Cookieinformation lagras i din webbläsare och utför funktioner som att känna igen dig när du återvänder till vår webbplats och hjälpa vårt team att förstå vilka delar av webbplatsen du tycker är mest intressanta och användbara.
Vägen till eget företag

Är du nyfken på att starta ett eget företag, eller har du nyss startat ett företag och vill få reda på lite mer om saker du behöver tänka på? Och få träffa andra i samma situation?
Då är det här en möjlighet för dig!
Under fyra tisdagar i rad fr om den 26 augusti, arrangerar vi en workshopserie tillsammans med våra partner, där du får insikt i olika delar, som du kommer att behöva för att få en bra start på din verksamhet:
Vi förordar att du är med på samtliga träffar,men kan du inte vara med på alla, så går det också bra (meddela gärna i samband med anmälan).
25 augusti, kl. 18.00-20.00 – introduktion affärsidé och affärsplan
1 september, kl 18.00-20.00 – bank, försäkring och ekonomi
8 september, kl. 18.00-20.00 – marknadsföring och försäljning
15 september, kl. 18.00-20.00 – avtal och avrundning
Anmäl dig via den här länken, senast den 17 augusti
Max antal 25 personer. Först till kvarn gäller.






