Våra samarbetspartners

Swedbank

Betallösningar, finansiering, försäkringar och en checklista för ditt nya företag.

kontaktperson:Divna Talevska
m:divna.talevska@swedbank.se
SEB

Rådgivning med företagspaket och ”Enkla Firman” för dig som nyss startat.

kontaktperson:Jonathan Frisén
m:jonathan.frisen@seb.se
Handelsbanken

Ekonomisk rådgivning för både dig och ditt företag. Färdiga företagspaket.

kontaktperson:Maria Malmberg
m:maria.malmberg@handelsbanken.se
Contrado

Vi hjälper dig att komma igång med ditt nya företag.

kontaktperson:Ulf Larsson
m:ulf.larsson@contrado.se
Deloitte

Komplett revisionsbyrå med bokföring och ekonomisk rådgivning.

kontaktperson:Linn Palmgren
m:lpalmgren@deloitte.se
Dina Försäkringar

Försäkringar för företag – ditt lokala försäkringsbolag.

kontaktperson:Jonathan Lindmark
m:jonathan.lindmark@dina.se
Barometern

Oberoende och seriös lokaljournalistik. Dygnet runt.

kontaktperson:Lotten Garnman
m:lotten.garnman@gotamedia.se
Svensk Fastighetsförmedling

Lokal och personlig hjälp för att hitta bostäder och kommersiella fastigheter.

kontaktperson:Elin Taube
m:elin.taube@svenskfast.se
Småländska Bil

Har bilen för dig både privat och i företaget – transportbilar eller tjänstebilar.

kontaktperson:Magnus Rydberg
m:magnus.rydberg@smalandskabil.se
Kalmar Energi

Enkel och hållbar energi i Kalmarregionen. För ett mer hållbart företagande.

kontaktperson:Anna Karlsson
m:anna.karlsson@kalmarenergi.se
Calmar Stadshotell

Mötesplats för upp till 200 personer med hotell, restaurang och festvåning mitt i Kalmar.

kontaktperson:Mats Wolf
m:mats.wolf@profilhotels.se
Kalmar kommun
kontaktperson:Per Ekman
m:per.ekman@kalmar.se
Nybro kommun
kontaktperson:Maria Faltin
m:maria.faltin@nybro.se
Emmaboda kommun
kontaktperson:Roger Steen
m:roger.steen@emmaboda.se
Torsås kommun
kontaktperson:Annika Persson-Åberg
m:annika.persson-aberg@torsas.se
Mörbylånga kommun
kontaktperson:Peter Marklund
m:Peter.Marklund@morbylanga.se
Borgholm kommun
kontaktperson:Ulrika Melin
m:ulrika.melinwahlin@borgholm.se