Denna webbplats använder cookies för att vi ska kunna ge dig den bästa möjliga användarupplevelsen. Cookieinformation lagras i din webbläsare och utför funktioner som att känna igen dig när du återvänder till vår webbplats och hjälpa vårt team att förstå vilka delar av webbplatsen du tycker är mest intressanta och användbara.
Digital föreläsning med Aspia
Att driva företag innebär också att ha koll på ekonomin. Men vad behöver du som företagare faktiskt kunna? Vad är bokföring, vad behöver du göra själv och vad kan du ta hjälp med?
Under den här föreläsningen går Daniel från Aspia, en redovisningsbyrå med lång erfarenhet av att hjälpa företagare, igenom grunderna i företagsekonomi och bokföring. Du får en bättre förståelse för vad som är viktigt att ha koll på som företagare – utan att behöva bli ekonomiexpert.
Ta chansen att få koll på grunderna och ställ dina frågor!
Välkommen att anmäl dig till föreläsningen genom att mejla mej på filipstad@nyforetagarcentrum.se.






